Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Unie podpoří pašeráky lidí a korupci v Turecku

18. 03. 2016 0:33:09
Dříve či později německá kancléřka prosadí dohodu s Tureckem. Sice tím EU podpoří pašeráky lidí a korupci v Turecku a neobejde se to bez dalších přerozdělovacích kvót, ale kancléřka dosáhne svého - masové pseudolegální imigrace.

Německá kancléřka Merkelová kritizuje uzavření balkánské migrační cesty, i když to Německu aktuálně fakticky velmi ulevuje od návalu imigrantů. Ostatní státy udělaly práci za ní, aniž je o to explicitně žádala.

Tím, že německá kancléřka uzavření migrační trasy kritizuje, tím si umyla ruce nad událostmi, které se na zablokované trase stanou. Když tam dojde k humanitární katastrofě, k úmrtím, k hladovění uvízlých imigrantů, k potyčkám se starousedlíky, pak ona samozřejmě bude na koni a řekne: „Vidíte, já to tak nechtěla“. Protože by to hrálo do karet kancléřce, obávám se, že hrozba humanitární katastrofy na uzavřené balkánské trase je opravdu reálná.

Německé kancléřce stačí nyní jen čekat (jediné, co jí může zhatit plány, by byl masivní návrat Syřanů z Turecka do Sýrie). Ani nemusí nijak zvlášť tlačit za každou cenu na okamžitou dohodu s Tureckem. Může čekat, až nastane humanitární katastrofa (v Řecku, na řecko-makedonské hranici, či kdekoliv jinde na migrační trase či obchvatech), která se samozřejmě mediálně patřičně nafoukne. Pak vystoupí a řekne: „Vidíte, já říkala, že uzavření balkánské trasy není řešení. Přijměte můj návrh řešení – legální přesídlení migrantů z Turecka. Nic jiného vám nezbývá. Nebo chcete být za celou tu humanitární katastrofu i nadále zodpovědni? Že ne, Orbáne, Faynmanne, Fico, Szydlo. Tak přilezte ke křížku, přesídlujte společně se mnou, a hlavně navyšme kvóty na to přesídlování. Neboť současných 160 tisíc rozhodně nestačí. Ostatně těch 160 tisíc se týká jen relokace z Řecka a Itálie, nikoliv přesídlení z Turecka. A přijměme trvalé kvóty.

Černého Petra budou mít v ruce jiní, a ti budou muset tlačit na nějaké rychlé řešení. Proto nakonec zřejmě pod tlakem kývnou na dohodu s Tureckem i na další kvóty, neboť přesídlování z Turecka nelze bez zvýšení kvót řešit.

Dále si povšimněme další významné skutečnosti: V médiích se na adresu kancléřčina řešení skrze dohodu s Tureckem objevuje prakticky jen kritika ze směru nepřípustnosti vracení žadatelů o azyl z Řecka do Turecka (což je první část plánu).

Neobjevuje se již kritika toho druhého kroku, přesídlení uprchlíků z Turecka do EU. To je dle mne úmyslné pokřivení a posunutí diskuse někam, kde by její těžiště být nemělo. A hlavně: i to hraje do karet německé kancléřce, jejímž konečným cílem je změna nelegální imigrace do EU na imigraci legální. Nikoliv její zastavení. Ona bude „hrdinně“ oponovat těm kritizujícím lidskoprávním organizacím, a bude tvrdit, že navracet do Turecka se musí, aby se zabránilo ilegální imigraci. Jde přece o znovunastolení právního řádu (ó, jak pokrytecké z jejích úst). A v tom dostane chtě nechtě podporu od všech ostatních, kteří nejsou lidskoprávními aktivisty. A již se nebude příliš hovořit o té druhé části, o přesídlení.

Ta druhá část, přesídlení, je však absolutně klíčová. Státní tajemník pro evropské záležitosti Prouza i premiér Sobotka, a koneckonců i celá česká vláda mlží a říkají, že navracení ilegálních imigrantů z Řecka do Turecka povede automaticky ke zničení obchodního modelu pašeráků lidí. Není to absolutně pravda. Povede k jeho změně, modifikaci, nikoliv však k jeho zničení. Naopak, později bude rozšířen díky bezvízovému styku Turecka s EU o další významný prvek.

Ilegální přejezdy přes moře z Turecka do Řecka dohoda typu „jeden za jednoho“ nezastaví, neboť to je přímo nabídka pro pašeráky, která říká: „Dostaňte kousek po moři přes úžinu Egejského moře na řecké ostrovy co nejvíce Syřanů, je jedno jakých. Víc dělat nemusíte, o celou další cestu stejně početného kontingentu z Turecka až do srdce Evropy se už postaráme my, legální pašeráci z Evropské unie“. V poznámce pod čarou ukazuji tři možnosti, které pašeráci lidí v Turecku budou mít, aby na tom byznysu pořád vydělávali (viz pozn. pod čarou). Jen budou muset zapojit další prvek: korupci tureckých úředníků, kteří budou rozhodovat o tom, kterého Syřana nasadit do letadla směr EU.

Z tohoto důvodu se sice změní nelegální imigrace na imigraci pseudolegální, ale neklesne zásadně počet imigrantů, což přiznávají i proimigrantští aktivisté. A protože jich pořád bude příliš, bude pokračovat tlak na trvalé přerozdělovací kvóty. Aby se tlak ještě zvýšil, jistě podobný model jako s Tureckem (tj. legální imigraci místo nelegální) bude chtít kancléřka prosadit i s Afrikou, jak již před pár měsíci naznačila. Ještě dodávám, že jsou zcela naivní představy, že si budeme moci imigranty vybírat (třeba podle kvalifikace).

Proč to vše kancléřka dělá? První pokusný balónek toho pravého důvodu (Wehrwende) již byl vypuštěn: Řešení migrační krize podle Times: Odeslat uprchlíky do války!

-----------------------

Pozn. pod čarou: Modifikovaný obchodní model pašeráků lidí z Turecka.

Varianta č. 1 - cirkulační:
Jeden Syřan v uprchlickém táboře v Turecku. Dá 6 tisíc dolarů převaděčům. Ti z této sumy dají 1 tisíc tureckému úředníkovi, aby byl daný Syřan ve frontě na přesídlení do Unie někde vepředu (samozřejmě až za pár ženami a dětmi, to pro média a PR). Další 1 tisíc USD dají nějakému mladému Syřanovi, nejspíš již zkušenému námořnímu cestovateli, který si udělá byznys z cirkulace mezi Tureckem a Řeckem. Přeplaví ho na gumovém člunu (apropos: už konečně některý investigativní novinář zjistil, kde pašeráci berou ty gumové čluny?) na řecký ostrov. Tam už se o něj postarají Řekové a dopraví ho nějakým způsobem zpět do Turecka. O to se však již pašeráci nemusí starat. Turečtí pohraničníci si odškrtnou další vrácený kus a dají avízo na začátku zmíněnému podplacenému tureckému úředníkovi, aby nasadil do letadla směr Unie jednoho Syřana z uprchlického tábora. A světe div se, bude to zrovna ten, který zaplatil pašerákům lidí. Pašeráci z jeho 6 tisíc dolarů vydali tisíc na úplatek, tisíc cirkulačnímu cestovateli a dejme tomu další tisíc na ostatní výdaje, jako zaplacení člunu a úplatky tureckým pohraničníkům. Pořád jim ale zbude polovina (3 tisíce USD) za jednoho Syřana propašovaného do EU.

Varianta č. 2 - povinný výlet:
To samé co výše, jen ten Syřan nebude sedět v uprchlickém táboře, ale sám se vydá na námořní výpravu na řecké ostrovy. Pašeráci mu za to něco sleví, asi tak tisíc dolarů. Za útrapy a delší čekání. Až bude vrácen zpět do Turecka, automaticky se dostane za odměnu na přední místo seznamu adeptů na odlet směr EU, protože za něj pašeráci dali tureckému úředníkovi úplatek. Že tomu lze zabránit tím, že vrácený imigrant nemá nárok na přesídlení? Ale kdež, on přeci nikdy předtím neukázal platný pas, takže nyní je se svou identitou čistý jako lilie.

Varianta č. 3 - bezvízový styk:
Pokud projde požadavek Turecka na bezvízový styk s EU od června t.r., pak je zde možnost udělit Syřanovi tureckého občanství. Samozřejmě za zprostředkovávací úplatek přes příslušnou mafii. Pak následuje turistická cesta do EU, kde v nějaké zemi příslušný Syřan prohlásí, že žádá o azyl. Protože Turecko nebude celoevropsky vedeno jako bezpečná země (pochybuji, že by ji na takový seznam třeba Francouzi zařadili), tak udělení azylu bude muset být posuzováno. A to i když bude mít EU s Tureckem bezvízový styk a povede s ním rozhovory o přistoupení

Autor: Pavel Strunz | pátek 18.3.2016 0:33 | karma článku: 31.70 | přečteno: 766x

Další články blogera

Pavel Strunz

Strážci ideologické čistoty

Zpráva z budoucího tisku: Poté, co pražská městská rada rozhodla odstranit jízdní sochu Jana Žižky z Trocnova z vrchu Vítkov, se u ní den před plánovaným odstraněním na protest sešli nacionalisté, komunisté a jiní extremisté.

20.8.2017 v 23:59 | Karma článku: 34.03 | Přečteno: 896 | Diskuse

Pavel Strunz

Parciální demokracie v socialistické praxi

Otázka fiktivního průzkumu: Co říkáte vyjádření stínového ministra Mládka z r.2013 o živnostnících – parazitech? A slovům předsedy Senátu Štěcha o "pseudopodnikatelích“, kteří prý nejsou národohospodářsky efektivně využiti?

16.6.2017 v 23:59 | Karma článku: 20.49 | Přečteno: 491 | Diskuse

Pavel Strunz

Armáda salámově

Eurofederalisté si mohou mnout ruce. Bezpečnostní rizika byla za pomoci imigrační krize a s ní spojené radikalizace domácích unijních islamistů vytvořena .

4.6.2017 v 12:51 | Karma článku: 19.97 | Přečteno: 516 | Diskuse

Pavel Strunz

Milým Skotům.

Obracím se na vás, Skotové, při příležitosti aktivace výstupního procesu Spojeného království z Evropské Unie. Tedy přesněji se obracím na těch 60% z vás, kteří v loňském referendu hlasovali proti brexitu.

29.3.2017 v 23:11 | Karma článku: 31.50 | Přečteno: 784 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Trčálek

Jak to, že soud osvobodil anarchisty obžalované z útoku na vlak?

Anarchisté byli ovšem obžalováni toliko z přípravy útoku, ne útoku samotného. Ale taková manipulace s fakty už k práci našeho blogera používajícího falešnou identitu (stejně jako policejní a jiní agenti), už tak nějak patří

22.9.2017 v 18:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 60 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Kdopak by si nepamatoval jádrové mýdlo s jelenem?

Schichtovo jádrové mýdlo s jelenem, ale i prací prostředky Namo či Merkur, mýdlo Soté mink, vody po holení jako Pitralon a Olimon. Výrobky, které nás provázely desítky let za Československa, ožívají! Schicht vstal z mrtvých!

22.9.2017 v 15:25 | Karma článku: 12.36 | Přečteno: 223 | Diskuse

Adam Mikulášek

Soud osvobodil anarchisty obžalované z teroristického útoku na vlak!

Nikoli v Německu, ale v Čr! Naprostá justiční zvůle. Prý je k tomu navedli policejní provokatéři. A dokonce prý obstarali i zápalné lahve. Ale, nechci být vulgární, do prkýnka tohle přece není omluva!!!

22.9.2017 v 14:32 | Karma článku: 24.27 | Přečteno: 595 | Diskuse

Pavel Liprt

Podzimní rovnodennost, číslo dva a babí léto

Deštník, teplé oblečení a vydal jsem se hledat babí léto. Do Karlových Varů si však letos zatím cestu nenašlo. A dnes patrně také někde zabloudilo.

22.9.2017 v 12:36 | Karma článku: 10.00 | Přečteno: 133 | Diskuse

Karel Ryšán

Důchodci radujte se. Na povel teď!

Důchodci dostanou přidáno. Už brzy. Zpráva je to skvělá, přinejmenším potěšující. Dokud nezačnete počítat. Právě teď.

22.9.2017 v 11:39 | Karma článku: 35.82 | Přečteno: 1098 | Diskuse
Počet článků 176 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1293

Vědecký pracovník a ještě stále člen Svobodných, který nicméně začíná pochybovat, že Svobodní jsou chybou v Matrixu.

Blog píši zejména o těch, kteří se z nás snaží vytrénovat mistry ve skoku na špek.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.