Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Unie podpoří pašeráky lidí a korupci v Turecku

18. 03. 2016 0:33:09
Dříve či později německá kancléřka prosadí dohodu s Tureckem. Sice tím EU podpoří pašeráky lidí a korupci v Turecku a neobejde se to bez dalších přerozdělovacích kvót, ale kancléřka dosáhne svého - masové pseudolegální imigrace.

Německá kancléřka Merkelová kritizuje uzavření balkánské migrační cesty, i když to Německu aktuálně fakticky velmi ulevuje od návalu imigrantů. Ostatní státy udělaly práci za ní, aniž je o to explicitně žádala.

Tím, že německá kancléřka uzavření migrační trasy kritizuje, tím si umyla ruce nad událostmi, které se na zablokované trase stanou. Když tam dojde k humanitární katastrofě, k úmrtím, k hladovění uvízlých imigrantů, k potyčkám se starousedlíky, pak ona samozřejmě bude na koni a řekne: „Vidíte, já to tak nechtěla“. Protože by to hrálo do karet kancléřce, obávám se, že hrozba humanitární katastrofy na uzavřené balkánské trase je opravdu reálná.

Německé kancléřce stačí nyní jen čekat (jediné, co jí může zhatit plány, by byl masivní návrat Syřanů z Turecka do Sýrie). Ani nemusí nijak zvlášť tlačit za každou cenu na okamžitou dohodu s Tureckem. Může čekat, až nastane humanitární katastrofa (v Řecku, na řecko-makedonské hranici, či kdekoliv jinde na migrační trase či obchvatech), která se samozřejmě mediálně patřičně nafoukne. Pak vystoupí a řekne: „Vidíte, já říkala, že uzavření balkánské trasy není řešení. Přijměte můj návrh řešení – legální přesídlení migrantů z Turecka. Nic jiného vám nezbývá. Nebo chcete být za celou tu humanitární katastrofu i nadále zodpovědni? Že ne, Orbáne, Faynmanne, Fico, Szydlo. Tak přilezte ke křížku, přesídlujte společně se mnou, a hlavně navyšme kvóty na to přesídlování. Neboť současných 160 tisíc rozhodně nestačí. Ostatně těch 160 tisíc se týká jen relokace z Řecka a Itálie, nikoliv přesídlení z Turecka. A přijměme trvalé kvóty.

Černého Petra budou mít v ruce jiní, a ti budou muset tlačit na nějaké rychlé řešení. Proto nakonec zřejmě pod tlakem kývnou na dohodu s Tureckem i na další kvóty, neboť přesídlování z Turecka nelze bez zvýšení kvót řešit.

Dále si povšimněme další významné skutečnosti: V médiích se na adresu kancléřčina řešení skrze dohodu s Tureckem objevuje prakticky jen kritika ze směru nepřípustnosti vracení žadatelů o azyl z Řecka do Turecka (což je první část plánu).

Neobjevuje se již kritika toho druhého kroku, přesídlení uprchlíků z Turecka do EU. To je dle mne úmyslné pokřivení a posunutí diskuse někam, kde by její těžiště být nemělo. A hlavně: i to hraje do karet německé kancléřce, jejímž konečným cílem je změna nelegální imigrace do EU na imigraci legální. Nikoliv její zastavení. Ona bude „hrdinně“ oponovat těm kritizujícím lidskoprávním organizacím, a bude tvrdit, že navracet do Turecka se musí, aby se zabránilo ilegální imigraci. Jde přece o znovunastolení právního řádu (ó, jak pokrytecké z jejích úst). A v tom dostane chtě nechtě podporu od všech ostatních, kteří nejsou lidskoprávními aktivisty. A již se nebude příliš hovořit o té druhé části, o přesídlení.

Ta druhá část, přesídlení, je však absolutně klíčová. Státní tajemník pro evropské záležitosti Prouza i premiér Sobotka, a koneckonců i celá česká vláda mlží a říkají, že navracení ilegálních imigrantů z Řecka do Turecka povede automaticky ke zničení obchodního modelu pašeráků lidí. Není to absolutně pravda. Povede k jeho změně, modifikaci, nikoliv však k jeho zničení. Naopak, později bude rozšířen díky bezvízovému styku Turecka s EU o další významný prvek.

Ilegální přejezdy přes moře z Turecka do Řecka dohoda typu „jeden za jednoho“ nezastaví, neboť to je přímo nabídka pro pašeráky, která říká: „Dostaňte kousek po moři přes úžinu Egejského moře na řecké ostrovy co nejvíce Syřanů, je jedno jakých. Víc dělat nemusíte, o celou další cestu stejně početného kontingentu z Turecka až do srdce Evropy se už postaráme my, legální pašeráci z Evropské unie“. V poznámce pod čarou ukazuji tři možnosti, které pašeráci lidí v Turecku budou mít, aby na tom byznysu pořád vydělávali (viz pozn. pod čarou). Jen budou muset zapojit další prvek: korupci tureckých úředníků, kteří budou rozhodovat o tom, kterého Syřana nasadit do letadla směr EU.

Z tohoto důvodu se sice změní nelegální imigrace na imigraci pseudolegální, ale neklesne zásadně počet imigrantů, což přiznávají i proimigrantští aktivisté. A protože jich pořád bude příliš, bude pokračovat tlak na trvalé přerozdělovací kvóty. Aby se tlak ještě zvýšil, jistě podobný model jako s Tureckem (tj. legální imigraci místo nelegální) bude chtít kancléřka prosadit i s Afrikou, jak již před pár měsíci naznačila. Ještě dodávám, že jsou zcela naivní představy, že si budeme moci imigranty vybírat (třeba podle kvalifikace).

Proč to vše kancléřka dělá? První pokusný balónek toho pravého důvodu (Wehrwende) již byl vypuštěn: Řešení migrační krize podle Times: Odeslat uprchlíky do války!

-----------------------

Pozn. pod čarou: Modifikovaný obchodní model pašeráků lidí z Turecka.

Varianta č. 1 - cirkulační:
Jeden Syřan v uprchlickém táboře v Turecku. Dá 6 tisíc dolarů převaděčům. Ti z této sumy dají 1 tisíc tureckému úředníkovi, aby byl daný Syřan ve frontě na přesídlení do Unie někde vepředu (samozřejmě až za pár ženami a dětmi, to pro média a PR). Další 1 tisíc USD dají nějakému mladému Syřanovi, nejspíš již zkušenému námořnímu cestovateli, který si udělá byznys z cirkulace mezi Tureckem a Řeckem. Přeplaví ho na gumovém člunu (apropos: už konečně některý investigativní novinář zjistil, kde pašeráci berou ty gumové čluny?) na řecký ostrov. Tam už se o něj postarají Řekové a dopraví ho nějakým způsobem zpět do Turecka. O to se však již pašeráci nemusí starat. Turečtí pohraničníci si odškrtnou další vrácený kus a dají avízo na začátku zmíněnému podplacenému tureckému úředníkovi, aby nasadil do letadla směr Unie jednoho Syřana z uprchlického tábora. A světe div se, bude to zrovna ten, který zaplatil pašerákům lidí. Pašeráci z jeho 6 tisíc dolarů vydali tisíc na úplatek, tisíc cirkulačnímu cestovateli a dejme tomu další tisíc na ostatní výdaje, jako zaplacení člunu a úplatky tureckým pohraničníkům. Pořád jim ale zbude polovina (3 tisíce USD) za jednoho Syřana propašovaného do EU.

Varianta č. 2 - povinný výlet:
To samé co výše, jen ten Syřan nebude sedět v uprchlickém táboře, ale sám se vydá na námořní výpravu na řecké ostrovy. Pašeráci mu za to něco sleví, asi tak tisíc dolarů. Za útrapy a delší čekání. Až bude vrácen zpět do Turecka, automaticky se dostane za odměnu na přední místo seznamu adeptů na odlet směr EU, protože za něj pašeráci dali tureckému úředníkovi úplatek. Že tomu lze zabránit tím, že vrácený imigrant nemá nárok na přesídlení? Ale kdež, on přeci nikdy předtím neukázal platný pas, takže nyní je se svou identitou čistý jako lilie.

Varianta č. 3 - bezvízový styk:
Pokud projde požadavek Turecka na bezvízový styk s EU od června t.r., pak je zde možnost udělit Syřanovi tureckého občanství. Samozřejmě za zprostředkovávací úplatek přes příslušnou mafii. Pak následuje turistická cesta do EU, kde v nějaké zemi příslušný Syřan prohlásí, že žádá o azyl. Protože Turecko nebude celoevropsky vedeno jako bezpečná země (pochybuji, že by ji na takový seznam třeba Francouzi zařadili), tak udělení azylu bude muset být posuzováno. A to i když bude mít EU s Tureckem bezvízový styk a povede s ním rozhovory o přistoupení

Autor: Pavel Strunz | pátek 18.3.2016 0:33 | karma článku: 31.70 | přečteno: 764x

Další články blogera

Pavel Strunz

Parciální demokracie v socialistické praxi

Otázka fiktivního průzkumu: Co říkáte vyjádření stínového ministra Mládka z r.2013 o živnostnících – parazitech? A slovům předsedy Senátu Štěcha o "pseudopodnikatelích“, kteří prý nejsou národohospodářsky efektivně využiti?

16.6.2017 v 23:59 | Karma článku: 19.90 | Přečteno: 467 | Diskuse

Pavel Strunz

Armáda salámově

Eurofederalisté si mohou mnout ruce. Bezpečnostní rizika byla za pomoci imigrační krize a s ní spojené radikalizace domácích unijních islamistů vytvořena .

4.6.2017 v 12:51 | Karma článku: 18.55 | Přečteno: 493 | Diskuse

Pavel Strunz

Milým Skotům.

Obracím se na vás, Skotové, při příležitosti aktivace výstupního procesu Spojeného království z Evropské Unie. Tedy přesněji se obracím na těch 60% z vás, kteří v loňském referendu hlasovali proti brexitu.

29.3.2017 v 23:11 | Karma článku: 31.43 | Přečteno: 771 | Diskuse

Pavel Strunz

Vader bez Sidiouse

Shlédl jsem, až do včerejšího konečného 10. dílu, celý propagandistický norský seriál Okupace (ČT2). Něco tak protiunijního a dehonestujícího evropské hodnoty, kterými se EU ohání, jsem na veřejnoprávní televizi ještě neviděl.

5.2.2017 v 20:52 | Karma článku: 23.58 | Přečteno: 799 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Zdenek Horner

Svět podle Daliborka po projekci

Se směsicí zvědavosti i obav jsem vyrazil do kina na inkriminovaný reality document. Peripetie filmu jsou již dostatečně známy. Zaměřil jsem se spíše na hlubší otázky, které „artefakt“ klade a na souvislosti s @Matějem Fedora Gála

23.7.2017 v 3:41 | Karma článku: 9.20 | Přečteno: 321 | Diskuse

Pavel Bacík

Myšlenky ze záhrobí

Když jsem byl malý , pracovala matka jako pečovatelka.Po návratu ze školy jsem jí chodíval pomáhat. Většinou mi při tom Ti moji "adoptivní" prarodiče vyprávěli, co zažili a co si myslí že je v životě nej......

22.7.2017 v 23:16 | Karma článku: 10.31 | Přečteno: 222 | Diskuse

Jaroslav Andrýsek

Bezpečnostní rám jako záminka pro násilí

Zavraždění dvou policistů zbraněmi ukrytými na Chrámové hoře v Jeruzalémě přimělo Izrael instalovat u vstupu na toto místo bezpečnostní rámy. Proč se toto opatření stalo záminkou pro další vraždy?

22.7.2017 v 20:13 | Karma článku: 31.96 | Přečteno: 750 | Diskuse

Šárka Bayerová

Martýrium s PPL...

... pokračovalo a pro mne naprosto nečekaně vyvrcholilo na úložném místě. Vážně jsem netušila, že může být ještě hůř...

22.7.2017 v 16:36 | Karma článku: 22.92 | Přečteno: 716 | Diskuse

Přemysl Kosejk

Jaroslav Kubera: Sociální systém? Výhoda pro politiky

V rozhovoru, který vznikal 10. července v Teplicích, se senátor, teplický primátor a krajský zastupitel Jaroslav Kubera rozhovořil o sportu, domácí politické scéně i problémech Evropské unie.

22.7.2017 v 12:30 | Karma článku: 26.40 | Přečteno: 1126 | Diskuse
Počet článků 175 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1294

Vědecký pracovník a ještě stále člen Svobodných, který nicméně začíná pochybovat, že Svobodní jsou chybou v Matrixu.

Blog píši zejména o těch, kteří se z nás snaží vytrénovat mistry ve skoku na špek.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.