Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Unie podpoří pašeráky lidí a korupci v Turecku

18. 03. 2016 0:33:09
Dříve či později německá kancléřka prosadí dohodu s Tureckem. Sice tím EU podpoří pašeráky lidí a korupci v Turecku a neobejde se to bez dalších přerozdělovacích kvót, ale kancléřka dosáhne svého - masové pseudolegální imigrace.

Německá kancléřka Merkelová kritizuje uzavření balkánské migrační cesty, i když to Německu aktuálně fakticky velmi ulevuje od návalu imigrantů. Ostatní státy udělaly práci za ní, aniž je o to explicitně žádala.

Tím, že německá kancléřka uzavření migrační trasy kritizuje, tím si umyla ruce nad událostmi, které se na zablokované trase stanou. Když tam dojde k humanitární katastrofě, k úmrtím, k hladovění uvízlých imigrantů, k potyčkám se starousedlíky, pak ona samozřejmě bude na koni a řekne: „Vidíte, já to tak nechtěla“. Protože by to hrálo do karet kancléřce, obávám se, že hrozba humanitární katastrofy na uzavřené balkánské trase je opravdu reálná.

Německé kancléřce stačí nyní jen čekat (jediné, co jí může zhatit plány, by byl masivní návrat Syřanů z Turecka do Sýrie). Ani nemusí nijak zvlášť tlačit za každou cenu na okamžitou dohodu s Tureckem. Může čekat, až nastane humanitární katastrofa (v Řecku, na řecko-makedonské hranici, či kdekoliv jinde na migrační trase či obchvatech), která se samozřejmě mediálně patřičně nafoukne. Pak vystoupí a řekne: „Vidíte, já říkala, že uzavření balkánské trasy není řešení. Přijměte můj návrh řešení – legální přesídlení migrantů z Turecka. Nic jiného vám nezbývá. Nebo chcete být za celou tu humanitární katastrofu i nadále zodpovědni? Že ne, Orbáne, Faynmanne, Fico, Szydlo. Tak přilezte ke křížku, přesídlujte společně se mnou, a hlavně navyšme kvóty na to přesídlování. Neboť současných 160 tisíc rozhodně nestačí. Ostatně těch 160 tisíc se týká jen relokace z Řecka a Itálie, nikoliv přesídlení z Turecka. A přijměme trvalé kvóty.

Černého Petra budou mít v ruce jiní, a ti budou muset tlačit na nějaké rychlé řešení. Proto nakonec zřejmě pod tlakem kývnou na dohodu s Tureckem i na další kvóty, neboť přesídlování z Turecka nelze bez zvýšení kvót řešit.

Dále si povšimněme další významné skutečnosti: V médiích se na adresu kancléřčina řešení skrze dohodu s Tureckem objevuje prakticky jen kritika ze směru nepřípustnosti vracení žadatelů o azyl z Řecka do Turecka (což je první část plánu).

Neobjevuje se již kritika toho druhého kroku, přesídlení uprchlíků z Turecka do EU. To je dle mne úmyslné pokřivení a posunutí diskuse někam, kde by její těžiště být nemělo. A hlavně: i to hraje do karet německé kancléřce, jejímž konečným cílem je změna nelegální imigrace do EU na imigraci legální. Nikoliv její zastavení. Ona bude „hrdinně“ oponovat těm kritizujícím lidskoprávním organizacím, a bude tvrdit, že navracet do Turecka se musí, aby se zabránilo ilegální imigraci. Jde přece o znovunastolení právního řádu (ó, jak pokrytecké z jejích úst). A v tom dostane chtě nechtě podporu od všech ostatních, kteří nejsou lidskoprávními aktivisty. A již se nebude příliš hovořit o té druhé části, o přesídlení.

Ta druhá část, přesídlení, je však absolutně klíčová. Státní tajemník pro evropské záležitosti Prouza i premiér Sobotka, a koneckonců i celá česká vláda mlží a říkají, že navracení ilegálních imigrantů z Řecka do Turecka povede automaticky ke zničení obchodního modelu pašeráků lidí. Není to absolutně pravda. Povede k jeho změně, modifikaci, nikoliv však k jeho zničení. Naopak, později bude rozšířen díky bezvízovému styku Turecka s EU o další významný prvek.

Ilegální přejezdy přes moře z Turecka do Řecka dohoda typu „jeden za jednoho“ nezastaví, neboť to je přímo nabídka pro pašeráky, která říká: „Dostaňte kousek po moři přes úžinu Egejského moře na řecké ostrovy co nejvíce Syřanů, je jedno jakých. Víc dělat nemusíte, o celou další cestu stejně početného kontingentu z Turecka až do srdce Evropy se už postaráme my, legální pašeráci z Evropské unie“. V poznámce pod čarou ukazuji tři možnosti, které pašeráci lidí v Turecku budou mít, aby na tom byznysu pořád vydělávali (viz pozn. pod čarou). Jen budou muset zapojit další prvek: korupci tureckých úředníků, kteří budou rozhodovat o tom, kterého Syřana nasadit do letadla směr EU.

Z tohoto důvodu se sice změní nelegální imigrace na imigraci pseudolegální, ale neklesne zásadně počet imigrantů, což přiznávají i proimigrantští aktivisté. A protože jich pořád bude příliš, bude pokračovat tlak na trvalé přerozdělovací kvóty. Aby se tlak ještě zvýšil, jistě podobný model jako s Tureckem (tj. legální imigraci místo nelegální) bude chtít kancléřka prosadit i s Afrikou, jak již před pár měsíci naznačila. Ještě dodávám, že jsou zcela naivní představy, že si budeme moci imigranty vybírat (třeba podle kvalifikace).

Proč to vše kancléřka dělá? První pokusný balónek toho pravého důvodu (Wehrwende) již byl vypuštěn: Řešení migrační krize podle Times: Odeslat uprchlíky do války!

-----------------------

Pozn. pod čarou: Modifikovaný obchodní model pašeráků lidí z Turecka.

Varianta č. 1 - cirkulační:
Jeden Syřan v uprchlickém táboře v Turecku. Dá 6 tisíc dolarů převaděčům. Ti z této sumy dají 1 tisíc tureckému úředníkovi, aby byl daný Syřan ve frontě na přesídlení do Unie někde vepředu (samozřejmě až za pár ženami a dětmi, to pro média a PR). Další 1 tisíc USD dají nějakému mladému Syřanovi, nejspíš již zkušenému námořnímu cestovateli, který si udělá byznys z cirkulace mezi Tureckem a Řeckem. Přeplaví ho na gumovém člunu (apropos: už konečně některý investigativní novinář zjistil, kde pašeráci berou ty gumové čluny?) na řecký ostrov. Tam už se o něj postarají Řekové a dopraví ho nějakým způsobem zpět do Turecka. O to se však již pašeráci nemusí starat. Turečtí pohraničníci si odškrtnou další vrácený kus a dají avízo na začátku zmíněnému podplacenému tureckému úředníkovi, aby nasadil do letadla směr Unie jednoho Syřana z uprchlického tábora. A světe div se, bude to zrovna ten, který zaplatil pašerákům lidí. Pašeráci z jeho 6 tisíc dolarů vydali tisíc na úplatek, tisíc cirkulačnímu cestovateli a dejme tomu další tisíc na ostatní výdaje, jako zaplacení člunu a úplatky tureckým pohraničníkům. Pořád jim ale zbude polovina (3 tisíce USD) za jednoho Syřana propašovaného do EU.

Varianta č. 2 - povinný výlet:
To samé co výše, jen ten Syřan nebude sedět v uprchlickém táboře, ale sám se vydá na námořní výpravu na řecké ostrovy. Pašeráci mu za to něco sleví, asi tak tisíc dolarů. Za útrapy a delší čekání. Až bude vrácen zpět do Turecka, automaticky se dostane za odměnu na přední místo seznamu adeptů na odlet směr EU, protože za něj pašeráci dali tureckému úředníkovi úplatek. Že tomu lze zabránit tím, že vrácený imigrant nemá nárok na přesídlení? Ale kdež, on přeci nikdy předtím neukázal platný pas, takže nyní je se svou identitou čistý jako lilie.

Varianta č. 3 - bezvízový styk:
Pokud projde požadavek Turecka na bezvízový styk s EU od června t.r., pak je zde možnost udělit Syřanovi tureckého občanství. Samozřejmě za zprostředkovávací úplatek přes příslušnou mafii. Pak následuje turistická cesta do EU, kde v nějaké zemi příslušný Syřan prohlásí, že žádá o azyl. Protože Turecko nebude celoevropsky vedeno jako bezpečná země (pochybuji, že by ji na takový seznam třeba Francouzi zařadili), tak udělení azylu bude muset být posuzováno. A to i když bude mít EU s Tureckem bezvízový styk a povede s ním rozhovory o přistoupení

Autor: Pavel Strunz | pátek 18.3.2016 0:33 | karma článku: 31.70 | přečteno: 766x

Další články blogera

Pavel Strunz

Modré – nebo světlé zítřky? Díl čtvrtý: Zopakovat.

Když jsem psal svůj úplně první blog, zakončil jsem ho slovy: „Včera jsme byli označeni za šejdíře, dnes jsme strašeni nepřízní mocných. Co zítra?"

19.10.2017 v 23:55 | Karma článku: 9.20 | Přečteno: 149 | Diskuse

Pavel Strunz

Modré – nebo světlé zítřky? Díl třetí: Argumenty a protiargumenty.

Život v Unii samozřejmě není zcela černý. Vynikající jsou na ní původní myšlenky Evropského společenství: volný obchod, volný pohyb osob (s jistými pojistkami), služeb, kapitálu.

19.10.2017 v 20:10 | Karma článku: 9.59 | Přečteno: 156 | Diskuse

Pavel Strunz

Modré – nebo světlé zítřky? Díl druhý: Nemožnost cokoliv ovlivnit, zodpovědnost za vše.

V prvním díle předvolebních úvah jsem na slovech špiček Evropské unie demonstroval, že EU mílovými kroky směřuje k federaci. Při vědomí tohoto trendu vzniká zcela relevantní otázka, zdali se tohoto společenství i nadále účastnit.

19.10.2017 v 5:53 | Karma článku: 14.73 | Přečteno: 249 | Diskuse

Pavel Strunz

Modré – nebo světlé zítřky? Díl první: Quo vadis, Evropská unie?

Odpověď vystřelím hned na začátku: EU směřuje nezadržitelně k federaci. Juncker, Mackron, Merkelová - všechny hlavní postavy Evropské unie vyjadřují totéž, jen možná trochu jinými slovy.

18.10.2017 v 23:52 | Karma článku: 17.28 | Přečteno: 241 |

Další články z rubriky Společnost

Richard Siemko

Proč Bůh nezasahuje

Následující úvahy jsem napsal pro ty z lidí, kteří jsou hluboce zasaženi zlem ve světě a nechápou, jak můžou někteří jiní lidé věřit v Boha, který je podle jejich slov vševědoucí a přesto nezasahuje.

24.11.2017 v 11:05 | Karma článku: 7.79 | Přečteno: 197 | Diskuse

Petr Pánek

Střet civilizací začíná v ložnici.

Jedna blogerka , která s jistotou dovede rozpoutat diskusi zde nadhodila téma "Mateřství jako služba bohu". Budiž i když tomu nerozumím.

24.11.2017 v 10:01 | Karma článku: 7.97 | Přečteno: 457 | Diskuse

Jan Tichý

Prezident volky nevolky (čti folky nefolky)

Vyhraje kandidát lidu (německy das Volk) nebo nelidu (resp. nadlidu = zákonodárců)? V posledních volbách prezidenta měli téměř všichni kandidáti podporu sobě blízké politické strany. Letos naopak téměř nikdo.

24.11.2017 v 8:54 | Karma článku: 4.81 | Přečteno: 120 |

Kateřina Valachová

Sociální rozměr státu, o to zde kráčí

Nedávno jsem přála hodně štěstí a brzké uzdravení paní Darině Nešporové, učitelce mateřské školy z Olomoucka. Zachránila tři děti, které odstrčila z cesty automobilu – sama přitom utrpěla vážná zranění.

24.11.2017 v 8:01 | Karma článku: 5.61 | Přečteno: 240 | Diskuse

Pavel Chalupský

Na dne víc dávat, než brát.

Říká vám to něco? Správně. Zpívá o tom jeden zpěvák. A nejen o tom, ale i na lusknutí prstů se začít hned smát a přes zkroucená záda být součástí stáda. Že by sonda do naší společnosti?

24.11.2017 v 7:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse
Počet článků 180 Celková karma 12.70 Průměrná čtenost 1270

Vědecký pracovník a ještě stále člen Svobodných, který nicméně začíná pochybovat, že Svobodní jsou chybou v Matrixu.

Blog píši zejména o těch, kteří se z nás snaží vytrénovat mistry ve skoku na špek.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.