Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Genetik Schäuble a válcování dálnice pro imigraci

13. 06. 2016 0:47:28
Zatímco se v právě uplynulém týdnu toho v otázce imigrace událo v Evropské unii velice mnoho, naše hlavní média se stále potýkají s nedostatkem relevantních informací z této kategorie.

Rád jim tedy vypomohu následující komentovanou svodkou, neb je dle mne podstatné vidět, kam se parní válec Evropské unie pomalu, ale nezadržitelně valí bez ohledu na zájmy některých států a jejich obyvatel.

---
V segmentu nelegální imigrace došlo k dalšímu povzbuzení imigrantů (a tím i pašeráků lidí), neboť verdikt Soudního dvora Evropské unie říká, že za ilegální překročení schengenských hranic nemá být nikdo zavírán. To je další imigrační pobídka, kterou Unie (jinak verbálně známa svými siláckými výroky o ochraně hranic) nadbíhá imigrantům, aby klidně dál zkoušeli nelegálně do států Evropské unie vstupovat.

---
Po nelegálních imigrantech z loňska se do Německa chystá další půl milion v rámci slučování rodin těch Syřanů, kteří vloni přišli. Půl milionu je oficiální odhad německých úřadů, realita bude pravděpodobně mnohem výše.

---
Nicméně segment nelegální migrace je stále více vytlačován sektorem imigrace legální, kterou vehementně prosazuje německá kancléřka Merkelová a komisní politici EU. Aktuálně se jedná o návrh Evropské komise na dohody o migraci s několika státy Afriky a Blízkého východu, týkající se mimo jiné i jednoduší legální migrace do Unie.

Evropská komise se odvolává na příklad dohody s Tureckem. Pokud vskutku EU půjde u vybraných zemí Blízkého východu a Afriky cestou podobné dohody, jako je dohoda s Tureckem (i bez ověření její funkčnosti), znamená to, že za zpětné přebírání některých ilegálních imigrantů bude EU vládcům těch zemí platit. A je také možné, že jim slíbí i bezvízový styk. V tom právě spočívá dohoda EU-Turecko.

Evropská komise tvrdí, že dohoda s Tureckem prý pomohla z 90% omezit ilegální imigraci. Ale za prvé není vůbec jisté, že masový imigrační proud z Turecka utlumila pouze dohoda s Tureckem. Mohl to být i nekompromisní makedonský přístup k uzavření balkánské trasy, který tok pomohl zastavit, či spíše přesunout jinam. Za druhé: necelé tři měsíce jsou velmi málo na to, aby bylo možno zhodnotit, jak dohoda funguje. EU ještě nesplnila zásadní část dohody, tj. zavedení bezvízového styku s Tureckem, a už se holedbá, že dohoda funguje. Bez bezvízového styku však turecký prezident Erdogan odstoupí od dohody (nenastane to však ihned, což je pro Unii v tuto chvíli důležité). Naopak s bezvízovým stykem se stane turecký pas dlouhodobě zásadní legální branou do Unie (viz též pozn. pod čarou).

---
EU je také připravena podpořit globální přesídlovací program pod vedením OSN, aby přispěla k férovému sdílení vysídlenců. Takováto iniciativa je pro mne novinka, ale pokud je opravdu připravováno nějaké celosvětové přesídlovací schéma, tak by nás o něm měl ministr zahraničí informovat. Je-li EU připravena takový program podpořit, děje se to s vědomím a souhlasem české vlády?

---
Wolfgang Schäuble, ministr financí a jeden z kandidátů na příštího prezidenta Německa, jinak však zřejmě amatérský genetik, se vyjádřil negativně k možnosti chránit se proti imigraci a to slovy: „Separování se je přeci to, co by nás zničilo, co by nás nechalo zdegenerovat v příbuzenských sňatcích.
Buď zastáncům masové imigrace již docházejí argumenty nebo to Wolfgang Schäuble myslí vážně.

---
Mladí Zelení z německého Porýní-Vestfálska říkají: „patriotismus = nacionalismus“. A radí Němcům, aby při fotbalovém Euru nepoužívali německé vlajky. Přidávají se k nim i mladí Zelení z Berlína. To by nebylo zas tak podstatné, mladí Zelení přeci nevládnou ... kdyby ... Kdyby to nebylo to, co si pravděpodobně myslí i špička německé vlády. Alespoň dle tohoto videa, na kterém kancléřka Merkelová odnáší s negativním gestem z pódia německou vlajku. Na videu je to možno shlédnout v čase 13:54-14:00. Zbytek videa můžete shlédnout nebo ne, věřit mu nebo ne.

Ale těch šest sekund, kdy se kancléřka Merkelová zbavuje německé vlajky podávané jí spolustraníky na shromáždění CDU je mimořádně signifikantních. Nikdo mne nepřesvědčí, že ji odmítá proto, aby si s ní omylem nevyšťouchla při mávání oko. Vypovídá to dle mne o myšlenkových pochodech německé kancléřky, které německý rybník nestačí, a kope již za zglajchšaltovanou Unii. Zglajchšaltovanou dle jejích not, jež předpokládají nový evropský lid, který je v co největší míře bez kořenů v některém státě Unie.

-----------------------------
Pozn. pod čarou: Státům Unie to v každém případě nepřinese nic dobrého. Naopak Unii samotné zřejmě ano, bude blíže svému cíli zintenzivnit legální imigraci do Unie stůj co stůj, a tím naředit původní obyvatelstvo lidmi bez kořenů v některém státě. Možná se Unie inspirovala počátkem Spojených států amerických, kdy pro jejich vznik byla imigrace zcela zásadní. Původní obyvatelstvo nehrálo roli, sledovalo příliv mixu imigrantů a nebylo schopno jejich příchodu zabránit. Stálo ho to jeho zemi.

Autor: Pavel Strunz | pondělí 13.6.2016 0:47 | karma článku: 37.60 | přečteno: 2015x

Další články blogera

Pavel Strunz

Modré – nebo světlé zítřky? Díl čtvrtý: Zopakovat.

Když jsem psal svůj úplně první blog, zakončil jsem ho slovy: „Včera jsme byli označeni za šejdíře, dnes jsme strašeni nepřízní mocných. Co zítra?"

19.10.2017 v 23:55 | Karma článku: 9.20 | Přečteno: 149 | Diskuse

Pavel Strunz

Modré – nebo světlé zítřky? Díl třetí: Argumenty a protiargumenty.

Život v Unii samozřejmě není zcela černý. Vynikající jsou na ní původní myšlenky Evropského společenství: volný obchod, volný pohyb osob (s jistými pojistkami), služeb, kapitálu.

19.10.2017 v 20:10 | Karma článku: 9.59 | Přečteno: 156 | Diskuse

Pavel Strunz

Modré – nebo světlé zítřky? Díl druhý: Nemožnost cokoliv ovlivnit, zodpovědnost za vše.

V prvním díle předvolebních úvah jsem na slovech špiček Evropské unie demonstroval, že EU mílovými kroky směřuje k federaci. Při vědomí tohoto trendu vzniká zcela relevantní otázka, zdali se tohoto společenství i nadále účastnit.

19.10.2017 v 5:53 | Karma článku: 14.73 | Přečteno: 249 | Diskuse

Pavel Strunz

Modré – nebo světlé zítřky? Díl první: Quo vadis, Evropská unie?

Odpověď vystřelím hned na začátku: EU směřuje nezadržitelně k federaci. Juncker, Mackron, Merkelová - všechny hlavní postavy Evropské unie vyjadřují totéž, jen možná trochu jinými slovy.

18.10.2017 v 23:52 | Karma článku: 17.28 | Přečteno: 241 |

Další články z rubriky Společnost

Richard Siemko

Proč Bůh nezasahuje

Následující úvahy jsem napsal pro ty z lidí, kteří jsou hluboce zasaženi zlem ve světě a nechápou, jak můžou někteří jiní lidé věřit v Boha, který je podle jejich slov vševědoucí a přesto nezasahuje.

24.11.2017 v 11:05 | Karma článku: 7.79 | Přečteno: 197 | Diskuse

Petr Pánek

Střet civilizací začíná v ložnici.

Jedna blogerka , která s jistotou dovede rozpoutat diskusi zde nadhodila téma "Mateřství jako služba bohu". Budiž i když tomu nerozumím.

24.11.2017 v 10:01 | Karma článku: 7.97 | Přečteno: 457 | Diskuse

Jan Tichý

Prezident volky nevolky (čti folky nefolky)

Vyhraje kandidát lidu (německy das Volk) nebo nelidu (resp. nadlidu = zákonodárců)? V posledních volbách prezidenta měli téměř všichni kandidáti podporu sobě blízké politické strany. Letos naopak téměř nikdo.

24.11.2017 v 8:54 | Karma článku: 4.81 | Přečteno: 120 |

Kateřina Valachová

Sociální rozměr státu, o to zde kráčí

Nedávno jsem přála hodně štěstí a brzké uzdravení paní Darině Nešporové, učitelce mateřské školy z Olomoucka. Zachránila tři děti, které odstrčila z cesty automobilu – sama přitom utrpěla vážná zranění.

24.11.2017 v 8:01 | Karma článku: 5.61 | Přečteno: 240 | Diskuse

Pavel Chalupský

Na dne víc dávat, než brát.

Říká vám to něco? Správně. Zpívá o tom jeden zpěvák. A nejen o tom, ale i na lusknutí prstů se začít hned smát a přes zkroucená záda být součástí stáda. Že by sonda do naší společnosti?

24.11.2017 v 7:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse
Počet článků 180 Celková karma 12.70 Průměrná čtenost 1270

Vědecký pracovník a ještě stále člen Svobodných, který nicméně začíná pochybovat, že Svobodní jsou chybou v Matrixu.

Blog píši zejména o těch, kteří se z nás snaží vytrénovat mistry ve skoku na špek.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.