Opozice, požaduj zrušení paragrafu o přimíchávání biopaliv.

25. 06. 2019 18:52:49
Obří demonstrace proti Babišovi a Agrofertu vyšuměla do ztracena. Andrej Babiš má hroší kůži a sám od sebe jistě neodstoupí. Ví, že přestřelené požadavky demonstrantů z něj pro podstatnou část občanů dělají mučedníka.

Premiéra Babiše nemají rády ani opoziční politické strany, jejichž představitelé vyjádřili demonstrujícím solidaritu a vyvolaly hlasování o nedůvěře jeho vládě. To se zřejmě bude konat ve středu, avšak s vysokou pravděpodobností bude též neúspěšné.

Reálný výsledek snahy: čistá nula.

---
Nicméně opozice by se neměla vzdát. Od toho je to opozice. Měla by hledat účinnější cestičky, jak na Andreje Babiše zatlačit.

Tou nejúčinnější cestou jsou peníze. Odřízněte Babiše od jeho finančních zdrojů. Pak nebude mít na mediální poradce a brzy skončí.

Hlavní příjem Agrofertu, Babišova dítěte i zdroje obživy, plyne z řepkového byznysu. To je ten byznys, který nám kdysi naordinovala EU v bláhové snaze zabránit globálnímu oteplování, údajně způsobenému člověkem. Evropská komise tehdy v roce 2003 tvrdila: "Zvýšené užívání biopaliv v dopravě představuje součást opatření nutných za účelem dodržení Kjótského protokolu [pozn. PS: tzn. souboru opatření pro snížení emisí skleníkových plynů] a jakéhokoliv dalšího souboru opatření za účelem splnění dalších závazků v tomto směru. .... Propagace výroby a užívání biopaliv by měla přispět ke snížení závislosti na dovozu energie, jakož i ke snížení emisí skleníkových plynů."

Právě podnikatel Andrej Babiš vyšel vstříct doktríně konzervace stávajícího klimatu pomocí boje proti CO2. Na ní založil svůj byznys. Zažlutil pole řepkou olejkou a vydělává na výsledném produktu, metylesteru řepkového oleje (MEŘO), který je povinně přimícháván do pohonných hmot.

Ovšem Babiš by na tomto byznysu nikdy nevydělal, pokud by přimíchávání biopaliv do pohonných hmot neschválila Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky. Ta v roce 2007 přidala do zákona o ochraně ovzduší paragraf, který přimíchávání nařizuje. Tenkrát "jen" 4.5% objemu (u nafty, méně pak u benzínu).

No a kdopak se nám to podílel na schválení tohoto Agrofertem vítaného a stabilního (protože vynuceného zákonem) zdroje příjmů? Byla to ODS (např. tehdejší poslanci Mirek Topolánek, Ivan Langer, Jiří Pospíšil, František Laudát), KDU-ČSL (například Vlasta Parkanová, Michaela Šojdrová a Cyril Svoboda), Zelení (například Martin Bursík a Kateřina Jacques), KSČM a ČSSD, kteří rukou společnou a nerozdílnou odsouhlasili lidem jako je Andrej Babiš jejich byznys.

Ne dosti na tom. Den před volbami v roce 2010 (tj. na poslední chvíli, než poslancům vypršel mandát), a pomocí přehlasování prezidentského veta, Poslanecká sněmovna objem povinně přimíchávaných biopaliv do pohonných hmot ještě zvýšila. Například u nafty na 6%.

Poslanci ODS (např. Jan Bauer, Ivan Langer), ČSSD (např. David Rath, Bohuslav Sobotka i Jan Hamáček), KDU-ČSL (např. Cyril Svoboda, Michaela Šojdrová), KSČM, Zelených (např. Martin Bursík a Ondřej Liška), TOP09 (Miroslav Kalousek) tím dali Babišovi vydělat ještě více. Včetně poslance Kalouska, který si dnes zřejmě musí rvát zbytky vlasů za to, komuže to tenkrát přihrál tak skvělý státem regulovaný kšeft.

Má-li stabilní (tj. státem zajištěný) výdělek v zádech, bude se vypuštěný džin (oligarcha mučedník) Andrej Babiš těžko dostávat zpět do lahve.

---
Poslanci a poslankyně, i senátoři a senátorky za ODS, KDU-ČSL, TOP09 i Zelené:
Pochlapte se*. Nasypte si na hlavu popel a uznejte, že dát vydělat Andrejovi Babišovi na biopalivech byla chyba. Že vytvořit oligarchu mocnějšího, nežli vy, bylo hodně krátkozraké.

Až to uznáte, napište krátkou novelu zákona o ochraně ovzduší ve znění:
"Paragraf o povinném přimíchávání biopaliv do pohonných hmot se ruší."
a dejte ho ve Sněmovně k projednání.

Přidat by se mohly i ČSSD s KSČM, které by (kromě sypání si popela na hlavu za hloupá rozhodnutí z minulosti) mohly předestřít svým voličům i úsporu nejméně sedm miliard korun ročně. Pokud by se už povinně nepřimíchávalo, tak tyto peníze by zůstaly v kapsách daňových poplatníků.

Dokážete to, zákonodárci? Nebo o tlaku na Babiše jen tak obecně tlacháte, ale skutek utek?

Teď už se nemusíte bát, že vám za to EU přiskřípne prsty. I ona si totiž po mnoha letech, kdy žila v bludu, nechala spočítat, že pěstovat paliva na polích je hloupost dokonce i z hlediska doktríny člověkem způsobeného globálního oteplování. Akorát o tom orgány Evropské unie nemluvily a nemluví nahlas, protože je to primárně Unie, kdo lidi typu Babiš do byznysu s řepkou navezl. (Taky by si měla nasypat na hlavu popel, ale její představitele to bezpochyby ani nenapadne.)
Tedy, zákonodárci, žádný strach, nečeká vás exemplární poprava za nevzývání unijního klimatického boha.

Nebo se toho úkolu ujmou nová košťata v Parlamentu - Piráti? Ti, kteří Babiše nemohou vystát až tak silně, že ho bonzují Evropské komisi? Není však morálně ospravedlněnější ho bez práskačství prostě odříznout od zdroje financí tady u nás doma?
Nuže do toho, junge Bursch! Vy na to máte! Jen nezapomenout do příští schůze znění návrhu zákona: "Paragraf o přimíchávání biopaliv se ruší."


-------
* Pozn. pod čarou:
Ad "Pochlapte se": Nevím, jak to říci genderově vyváženě tak, abych nikoho neurazil.

Autor: Pavel Strunz | úterý 25.6.2019 18:52 | karma článku: 24.73 | přečteno: 511x

Další články blogera

Pavel Strunz

O vojenském satelitu Sokolí očko

Ve středu havarovala raketa Vega, zkonstruovaná Evropskou kosmickou agenturou. Na palubě nesla vojenský satelit Spojených arabských emirátů s příznačným názvem Falcon Eye 1 (Sokolí očko 1).

12.7.2019 v 23:59 | Karma článku: 24.24 | Přečteno: 559 | Diskuse

Pavel Strunz

Poškozovat dobré jméno nelze tam, kde neexistuje

Nemohu říci, že by ODS měla na celostátní úrovni dobré jméno, které by někdo mohl poškozovat. Mívala ho, ale za posledních patnáct let si ho značně pokazila. A kazí si ho i nadále.

17.3.2019 v 16:06 | Karma článku: 45.76 | Přečteno: 5431 | Diskuse

Pavel Strunz

Nazvěte to jinak

V prosinci má parlament projednávat novelu občanského zákoníku, která by umožnila tzv. manželství dvojic stejného pohlaví. Pro jejich propagátory mám dva body k úvaze. Týkají se terminologie a rozšiřování vlivu státu.

5.12.2018 v 10:13 | Karma článku: 26.58 | Přečteno: 525 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Václav Dlouhý

Černobyl 2.0 a jiné Putinovy úspěchy.

Nevím, jestli kremloboti dostávají paušál nebo jsou placeni ve výkonu a tím pádem smutní nebo jsou vysmátí, že na Babišově Idnesu mají málo práce. Ale faktem zůstává, že za poslední týdny Rusko dalo Eko Evropě záhul.

19.8.2019 v 23:32 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 74 | Diskuse

Vladimír Havránek

Pane Šmardo konečně, aneb není čas změnit text na prezidentské vlajce?

Po třech měsících naprosto zbytečné kauzy okolo kultůůůry se zdá, že vše se vrátí do původních kolejí. Jen osoby a obsazení mají trochu jiné kostýmy. Ten prezidentský se nemění, podobně jako v Commedia de la arte. Bureš přinesl

19.8.2019 v 23:15 | Karma článku: 8.04 | Přečteno: 136 | Diskuse

Nikola Borovičková

Boje za lepší svět - díky nechci

Představte si svět, ve kterém by se LGBT aktivisté, obránci tradiční rodiny, antifašisté, ekoalarmisté a další bojovníci za lepší svět chytli za ruce a společně skočili z útesu.

19.8.2019 v 21:09 | Karma článku: 22.65 | Přečteno: 475 | Diskuse

Jan Ziegler

Zemanova šílenost by nás zruinovala

Proto je třeba ji zastavit. Jedná se o stavbu průplavu Dunaj – Odra- Labe, kterou odborníci označují za zbytečnou a škodlivou. Měly by nás varovat smutné zkušenosti Německa s podobným megalomanským projektem.

19.8.2019 v 19:07 | Karma článku: 26.98 | Přečteno: 698 | Diskuse

Marek Trizuljak

Všichni dobří rodáci a sedlák Josef

Slovo "kolektivizace" je eufemizmus pro vražednou gangsterskou loupež v masovém rozměru a pro genocidu selského stavu

19.8.2019 v 17:53 | Karma článku: 19.89 | Přečteno: 297 | Diskuse
Počet článků 195 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1312

Vědecký pracovník a pořád ještě člen strany, která už se nejmenuje Strana svobodných.občanů, a která už nemá v logu berana.

Blog píši zejména o těch, kteří se z nás snaží vytrénovat mistry ve skoku na špek.

Najdete na iDNES.cz