Opozice, požaduj zrušení paragrafu o přimíchávání biopaliv.

25. 06. 2019 18:52:49
Obří demonstrace proti Babišovi a Agrofertu vyšuměla do ztracena. Andrej Babiš má hroší kůži a sám od sebe jistě neodstoupí. Ví, že přestřelené požadavky demonstrantů z něj pro podstatnou část občanů dělají mučedníka.

Premiéra Babiše nemají rády ani opoziční politické strany, jejichž představitelé vyjádřili demonstrujícím solidaritu a vyvolaly hlasování o nedůvěře jeho vládě. To se zřejmě bude konat ve středu, avšak s vysokou pravděpodobností bude též neúspěšné.

Reálný výsledek snahy: čistá nula.

---
Nicméně opozice by se neměla vzdát. Od toho je to opozice. Měla by hledat účinnější cestičky, jak na Andreje Babiše zatlačit.

Tou nejúčinnější cestou jsou peníze. Odřízněte Babiše od jeho finančních zdrojů. Pak nebude mít na mediální poradce a brzy skončí.

Hlavní příjem Agrofertu, Babišova dítěte i zdroje obživy, plyne z řepkového byznysu. To je ten byznys, který nám kdysi naordinovala EU v bláhové snaze zabránit globálnímu oteplování, údajně způsobenému člověkem. Evropská komise tehdy v roce 2003 tvrdila: "Zvýšené užívání biopaliv v dopravě představuje součást opatření nutných za účelem dodržení Kjótského protokolu [pozn. PS: tzn. souboru opatření pro snížení emisí skleníkových plynů] a jakéhokoliv dalšího souboru opatření za účelem splnění dalších závazků v tomto směru. .... Propagace výroby a užívání biopaliv by měla přispět ke snížení závislosti na dovozu energie, jakož i ke snížení emisí skleníkových plynů."

Právě podnikatel Andrej Babiš vyšel vstříct doktríně konzervace stávajícího klimatu pomocí boje proti CO2. Na ní založil svůj byznys. Zažlutil pole řepkou olejkou a vydělává na výsledném produktu, metylesteru řepkového oleje (MEŘO), který je povinně přimícháván do pohonných hmot.

Ovšem Babiš by na tomto byznysu nikdy nevydělal, pokud by přimíchávání biopaliv do pohonných hmot neschválila Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky. Ta v roce 2007 přidala do zákona o ochraně ovzduší paragraf, který přimíchávání nařizuje. Tenkrát "jen" 4.5% objemu (u nafty, méně pak u benzínu).

No a kdopak se nám to podílel na schválení tohoto Agrofertem vítaného a stabilního (protože vynuceného zákonem) zdroje příjmů? Byla to ODS (např. tehdejší poslanci Mirek Topolánek, Ivan Langer, Jiří Pospíšil, František Laudát), KDU-ČSL (například Vlasta Parkanová, Michaela Šojdrová a Cyril Svoboda), Zelení (například Martin Bursík a Kateřina Jacques), KSČM a ČSSD, kteří rukou společnou a nerozdílnou odsouhlasili lidem jako je Andrej Babiš jejich byznys.

Ne dosti na tom. Den před volbami v roce 2010 (tj. na poslední chvíli, než poslancům vypršel mandát), a pomocí přehlasování prezidentského veta, Poslanecká sněmovna objem povinně přimíchávaných biopaliv do pohonných hmot ještě zvýšila. Například u nafty na 6%.

Poslanci ODS (např. Jan Bauer, Ivan Langer), ČSSD (např. David Rath, Bohuslav Sobotka i Jan Hamáček), KDU-ČSL (např. Cyril Svoboda, Michaela Šojdrová), KSČM, Zelených (např. Martin Bursík a Ondřej Liška), TOP09 (Miroslav Kalousek) tím dali Babišovi vydělat ještě více. Včetně poslance Kalouska, který si dnes zřejmě musí rvát zbytky vlasů za to, komuže to tenkrát přihrál tak skvělý státem regulovaný kšeft.

Má-li stabilní (tj. státem zajištěný) výdělek v zádech, bude se vypuštěný džin (oligarcha mučedník) Andrej Babiš těžko dostávat zpět do lahve.

---
Poslanci a poslankyně, i senátoři a senátorky za ODS, KDU-ČSL, TOP09 i Zelené:
Pochlapte se*. Nasypte si na hlavu popel a uznejte, že dát vydělat Andrejovi Babišovi na biopalivech byla chyba. Že vytvořit oligarchu mocnějšího, nežli vy, bylo hodně krátkozraké.

Až to uznáte, napište krátkou novelu zákona o ochraně ovzduší ve znění:
"Paragraf o povinném přimíchávání biopaliv do pohonných hmot se ruší."
a dejte ho ve Sněmovně k projednání.

Přidat by se mohly i ČSSD s KSČM, které by (kromě sypání si popela na hlavu za hloupá rozhodnutí z minulosti) mohly předestřít svým voličům i úsporu nejméně sedm miliard korun ročně. Pokud by se už povinně nepřimíchávalo, tak tyto peníze by zůstaly v kapsách daňových poplatníků.

Dokážete to, zákonodárci? Nebo o tlaku na Babiše jen tak obecně tlacháte, ale skutek utek?

Teď už se nemusíte bát, že vám za to EU přiskřípne prsty. I ona si totiž po mnoha letech, kdy žila v bludu, nechala spočítat, že pěstovat paliva na polích je hloupost dokonce i z hlediska doktríny člověkem způsobeného globálního oteplování. Akorát o tom orgány Evropské unie nemluvily a nemluví nahlas, protože je to primárně Unie, kdo lidi typu Babiš do byznysu s řepkou navezl. (Taky by si měla nasypat na hlavu popel, ale její představitele to bezpochyby ani nenapadne.)
Tedy, zákonodárci, žádný strach, nečeká vás exemplární poprava za nevzývání unijního klimatického boha.

Nebo se toho úkolu ujmou nová košťata v Parlamentu - Piráti? Ti, kteří Babiše nemohou vystát až tak silně, že ho bonzují Evropské komisi? Není však morálně ospravedlněnější ho bez práskačství prostě odříznout od zdroje financí tady u nás doma?
Nuže do toho, junge Bursch! Vy na to máte! Jen nezapomenout do příští schůze znění návrhu zákona: "Paragraf o přimíchávání biopaliv se ruší."


-------
* Pozn. pod čarou:
Ad "Pochlapte se": Nevím, jak to říci genderově vyváženě tak, abych nikoho neurazil.

Autor: Pavel Strunz | úterý 25.6.2019 18:52 | karma článku: 24.71 | přečteno: 503x

Další články blogera

Pavel Strunz

O vojenském satelitu Sokolí očko

Ve středu havarovala raketa Vega, zkonstruovaná Evropskou kosmickou agenturou. Na palubě nesla vojenský satelit Spojených arabských emirátů s příznačným názvem Falcon Eye 1 (Sokolí očko 1).

12.7.2019 v 23:59 | Karma článku: 24.23 | Přečteno: 545 | Diskuse

Pavel Strunz

Poškozovat dobré jméno nelze tam, kde neexistuje

Nemohu říci, že by ODS měla na celostátní úrovni dobré jméno, které by někdo mohl poškozovat. Mívala ho, ale za posledních patnáct let si ho značně pokazila. A kazí si ho i nadále.

17.3.2019 v 16:06 | Karma článku: 45.76 | Přečteno: 5427 | Diskuse

Pavel Strunz

Nazvěte to jinak

V prosinci má parlament projednávat novelu občanského zákoníku, která by umožnila tzv. manželství dvojic stejného pohlaví. Pro jejich propagátory mám dva body k úvaze. Týkají se terminologie a rozšiřování vlivu státu.

5.12.2018 v 10:13 | Karma článku: 26.58 | Přečteno: 524 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Michael Laitman

Usměvavá deprese

Vědci identifikovali nový druh deprese, kterou nazvali „usměvavá deprese“. Člověk se usmívá a vypadá šťastně v době, kdy trpí symptomy deprese. A toto se stále více rozšiřuje.

22.7.2019 v 7:52 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Michal Konečný

Albert Einstein řekl.

Hrstka Sorosem placených křiklounů o počtu 300 000 formulovala na Letné mimo jiné požadavek, aby vláda začala konečně něco dělat pro záchranu přírody a krajiny a přestala přihlížet, jak ji mnozí – včetně členů této vlády - ničí.

22.7.2019 v 7:49 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Luboš Chott

Chodím městem a dívám se za vrata aneb Kladenští radní mají koule, ale...

Nechtěl jsem věřit svým očím, když jsem si v Kladenském deníku přečetl titulek Kladno apeluje na stát, nechce tresty jen pro slušné lidi. Kulantně napsáno, že? Jenom aby se, nedej Bože, někoho nedotkli. Přitom všichni víme, že...

22.7.2019 v 6:30 | Karma článku: 6.46 | Přečteno: 109 | Diskuse

Ladislav Selepko

Démon migrace

Stále nemohu uvěřit, že migrace je zlo, které ohrožuje spokojený život v naší zemi. Nemám ani potřebu zdůvodňovat si, proč je dobrá. Vypíšu, co mi při slově "migrace" přichází na mysl.

21.7.2019 v 16:45 | Karma článku: 12.06 | Přečteno: 1071 | Diskuse

Jiří Jurčák

Karel Gott mit uns. Díky Karle

Vím, že současná Gottomania už možná leze krkem i jeho skalním fanouškům a mistr načal pouť k dalšímu kulatému výročí, ale po zhlédnutí včerejšího pořadu na ČT, Karel je Gott a po přečtení některých komentářů či blogů mi to nedá.

21.7.2019 v 16:23 | Karma článku: 23.52 | Přečteno: 590 | Diskuse
Počet článků 195 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1311

Vědecký pracovník a pořád ještě člen strany, která už se nejmenuje Strana svobodných.občanů, a která už nemá v logu berana.

Blog píši zejména o těch, kteří se z nás snaží vytrénovat mistry ve skoku na špek.

Najdete na iDNES.cz